محل تبلیغات شما

صحنه‌های دیدنی امروز صبح، در کوچه و خیابان، صحنه‌هایی بود که شاید خیلی از ماها را با خودش به گذشته‌های دور و نزدیک برد. به روزهای اول مدرسه

دیدن بچه‌های کوچولو با روپوش‌های رنگی، کیف‌های رنگ و وارنگ با تصاویر شخصیت‌های کارتونی و فانتزی، بغض بعضی از سال اولی‌ها، اضطراب بعضی از پدرها و مادرها، همه و همه صحنه‌هایی بودند که در گوشه گوشه کوچه‌،خیابان‌ها چشم‌ها را نوازش می‌داد و یادها را به گذشته‌ها می‌برد. 

هرچند در نسل من خبری از برد هوشمند، دفتر و مداد فانتزی، کیف‌های چرخ‌دار و . نبود اما تمام دلخوشی‌ام در شب سی و یکم شهریور رسیدن صبح اول مهر بود.

در نسل من فقط کیف‌ها و دفترها و مدادها ساده نبود، شادی‌های کودکانه هم ساده بود. اسباب‌بازیها هم ساده بود. دلخوش‌هایمان هم رنگ سادگی داشت.

در نسل امروز بارها و بارها دیده‌ام که چقدر کودکان راحت طلب و پرتوقع شده‌اند. چقدر هیجانات و زرق و برق علم و تکنولوژی وقت کودکان امروز را پر کرده که بعضاً جایی برای شادی‌ها روز اول مدرسه باقی نگذاشته‌است.

به دفعات این جمله را از بچه‌ها شنیده‌ام که می‌گویند: حیف که تعطیلات تابستان تمام شد و مصیبت درس و مدرسه شروع شد. و هر بار از خودم می‌پرسم علت را باید در کجا ریشه‌یابی کرد؟

در روش تربیتی والدین امروز؟

در بیماری سیستم آموزشی ایران؟

در فرهنگ جامعه و عوض شدن جای بعضی از ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها؟

و یا.؟

پائیز دوست‌داشتنی

دلم به وسعت تمام دنیا تنگ شده!

بوی ماه مهر، ماه مدرسه

بعضی ,نسل ,هم ,مدرسه ,اول ,ساده ,بعضی از ,در نسل ,ساده بود ,شد و ,نسل من

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

daheefajr نوجوان سالم